Arşivlenmiş Ürünler

Ürün Arşivleme ve Arşivden Kaldırma
Daha önce pigmentsepeti sistemine yüklediğiniz onaylı ancak artık satışını yapmak istemediğiniz ve stok beslemeyeceğiniz ürünlerinizi arşivleyerek listenizden çıkarabilir ve dilediğiniz zaman yeniden satışa açabilirsiniz.
 

Ürünlerinizi tekil olarak arşivlemek ya da arşivden çıkarmak istiyorsanız Ürün > Ürün Listesi yolunu izleyerek ürün listenizi görüntülemelisiniz. İlgili ürünü bulduktan sonra "İşlemler" alanında bulunan "Ürünü Arşive Al" butonuna tıklayarak ürünü arşive alabilirsiniz. Aynı zamanda ürün detay sayfasına giderek "Ürünü Arşive Al" butonuna tıklayabilirsiniz.
 

Ürününüzü arşive almak için "Ürünü Arşive Al", arşivde olan bir ürününüzü arşivden çıkarmak içinse "Ürünü Arşivden Kaldır" butonuna tıklayabilirsiniz.
 

Toplu olarak ürün arşivlemek ya da arşivden kaldırmak için Ürün > Toplu Ürün İşlemleri yolunu izlemelisiniz. Ürünlerinizi arşivlemek istiyorsanız "Ürün Arşivleme" şablonunu indirmeli ve arşivlemek istediğiniz ürünlerin barkodlarını yazmalısınız. Ürünlerinizi arşivden kaldırmak istiyorsanız "Ürün Arşivden Kaldır" şablonunu indirmeli ve arşivden kaldırmak istediğiniz ürünlerin barkodlarını yazmalısınız. Arşivleyeceğiniz/Arşivden kaldıracağınız tüm ürünlerin barkodlarını girdikten sonra dosyayı formatını değiştirmeden kaydetmelisiniz. Ardından hazırlamış olduğunuz dosyayı seçerek "Yükle" butonuna tıklamalısınız.
 

Yaptığınız işlemleri Yükleme ve İndirme İşlemleri alanlarından takip edebilirsiniz.

Yüklediğiniz excel dosyasında herhangi bir hata bulunuyorsa, barkod bazlı hata raporunu inceleyebilir, gerekli güncellemeleri yaparak excel dosyasını yeniden yükleyebilirsiniz. 

Arşivlenen ürünlerin fiyat ve stok bilgileri sıfırlanacak ve bu ürünler kampanya ekranlarında görüntülenmeyecektir.

Arşivlenen ürünlerinizi Ürün > Ürün Listesi > Pasif Ürünler yolunu izledikten sonra Arşivlenenler filtresi üzerinden takip edebilr; stok ve fiyat bilgilerini kontrol ettikten sonra "Arşivden Çıkar" butonu ile yeniden satışa açabilirsiniz. Aynı zamanda ürün detay sayfasına giderek "Ürünü Arşivden Kaldır" butonuna tıklayabilirsiniz.